O nás

Společnost Himalaya Herbals je úzce spjata s pohořím, podle kterého je pojmenována. Himálaje představují čistotu a vznešené idály a po staletí inspirovaly člověka k hledání tajemství přírody. Fakt, že Himálaje jsou zdrojem mnoha bylin, které společnost Himalaya Herbals ve svých produktech používá, činí spojení tohoto pohoří a značky Himalaya Herbals ještě vhodnějším.

Historie společnosti

Indická společnost Himalaya Drug Company byla založena v roce 1930 M. Manalim s cílem přinášet lidem tradiční Ayurvédskou medicínu v moderní podobě a odkrýt tajemství těchto více než 5 000 let starých léčebných postupů.

Před osmdesáti dvěma roky si na návštěvě v Barmě M. Manal všiml, že místní obyvatelé krmí neklidné slony kořenem rostliny Rauwolfia serpentina, aby je uklidnili. Manal byl fascinován účinkem této byliny a tak se pustil do jejího vědeckého výzkumu. Jeho výsledkem byla v roce 1934 Serpina, první lék na vysoký tlak na světě.

Stejně jako v roce 1934, kdy zakladatel společnosti přinesl světu lék na vyskoý tlak, se i dnes společnost Himalaya Herbals soustředí především na vývoj přírodních produktů, které pomáhají lidem vést zdravější a bohatší život.


Provozovatel internetového obchodu www.himalayaherbals.cz je prodejcem přírodní kosmetiky Himalaya Herbals.
Veškeré produkty jsou vyráběny společností Himalaya Herbals.